KesÀn juhliin on ilo astella lahja tai tuliainen mukanaan. Mutta mitÀ antaa lahjaksi, siinÀpÀ vasta kysymys! Lahjan toivoisi tietenkin olevan saajalleen mieleinen, tuovan iloa ja pÀÀtyvÀn kovaan kÀyttöön. Ostamalla kotimaista, tuo lahja hyvÀÀ mieltÀ saajan lisÀksi sen tekijÀlleen. Ommellisen vaatteet ja petivaatteet ommellaan JyvÀskylÀssÀ.
Lapselle
KÀtevÀ narureppu sopii niin rannalle kuin kaupungillekin. Pieneen tilaan sujahtava reppu on helppoa ottaa mukaan ja huhu kertoo, ettÀ koululaisen mielestÀ nÀmÀ nÀyttÀvÀt tosi cooleilta.
Ommelliselta löytyy myös vaatelahjoja lapsille koossa 86-152. KÀÀrÀise pakettiin suloinen mekko tai kÀytÀnnöllinen t-paita, kuoseissa ja vÀreissÀ riittÀÀ valinnanvaraa.
HÀÀparille
Ommellisen petivaatteet ovat rakkautta ensi silmÀyksellÀ, sillÀ unelmapehmeÀt puuvillasatiinipetivaatteet saattelevat hÀÀparin kohti onnellisia unia. Valitse lahjansaajille mieluisin kuosi, vaihtoehtoja on monia aina romanssista ruusuista veikeisiin pöllöihin.
YstÀvÀlle
Olisiko ihana antaa kotimainen vaatelahja, mutta et ole varma lahjansaajan tyylistÀ tai vaatekoosta? Lahjakortti on aina varma valinta ja ostoksen voi tehdÀ helposti netistÀ tai vierailemalla myymÀlÀssÀmme JyvÀskylÀssÀ.